Нападател на Литекс покоси световния шампион в Мездра

ноември 17 13:07 2010

Младежкият национален отбор на България победи връстниците си от Гана с 2:1 в контролна среща, която се игра в Мездра. Головете за младите „трикольори“ отбеляза Момчил Цветанов. Нападателят на Литекс се разписа в 4-ата и 28-ата минута. За гостите, които са световни шампиони до 20 години, се разписа Абубакар в 25-ата минута. Родните национали нацелиха и греда чрез Александър Цветков.

Ганайците обаче бяха без голяма част от футболистите, които триумфираха след изпълнение на дузпи срещу Бразилия миналата година. Отборът им бе съставен от играчи на 19 и 20 години. През август 2009 г. двата тима отново се срещнаха на стадион „Славия“ в квартал „Овча Купел“, но тогава африканците спечелиха с 2:1.

Срещата започна отлично за България и още в 4-ата минута Мартин Тошев намери Цветанов и той не сбърка за 1:0. В следващите минути отново двамата създадоха опасности пред противниковата врата, но без да успеят да отбележат.

В 25-ата минута Абубакар се възползва от разбъркване в полето на родните национали и след кратко меле преодоля Стефано Кунчев.

Отговорът на България не закъсня. Само минута по-късно удар на Александър Цветков срещна дясната греда. Две минути по-късно известният и като Малкия шивач нападател вкара страхотно попадение, след като топката рикошира в гредата.

През втората част последваха нови пропуски на Мартин Тошев, Илия Миланов и Симеон Мечев и така резултатът остана непроменен.

БЪЛГАРИЯ – ГАНА 2:1

1:0 Цветанов (4)
1:1 Абубакар (25)
2:1 Цветанов (28)

БЪЛГАРИЯ: Кунчев, Дреновички, Димов, Пашов, Г. Миланов, Вълчанов, Цветков, Костов, Терзиев, Тошев, Цветанов (Илиев, И. Миланов, Киров, Бенгюзов, Мечев, Марчев)

ГАНА: Джеймс, Кофи, Алберт, Аднан, Нуруден, Кваку, Шайбу, Енох, Абубакар, Мохамед, Амос (Ричман, Касим)

СЪДИЯ: Александър Костадинов

СТАДИОН: „Локомотив“, Мездра